Syreny nad Wisłą

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą możecie obejrzeć ciekawą i dość zaskakującą wystawę ,,Syrena herbem twym zwodnicza,,. Wystawa to opowieść o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy, czyli Syrenki. Dlaczego Syrenka stała się postacią z pop kultury, skąd inspiracje w tożsamości miejskiej? Tego wszystkiego a nawet więcej dowiecie się i zobaczycie na tej wystawie.

IMG_5956

Dla mnie to była nie lada gratka bo syreny są moją inspiracją. Nie bez przyczyny logo mojego bloga to syrenka z tarczą, walcząca ale bardzo kobieca. Historia syreny jako herbu mojego miasta, Warszawy jest niesamowicie interesująca. Abstrahując od legend, ten motyw ma taki potencjał, że zniewala do tej pory wielu artystów. Syreny zawsze kojarzyły nam się z pięknymi, niedostępnymi kobietami, które mamiły mężczyzn. Gra pomiędzy syreną a człowiekiem, mężczyzna zawsze była nieco psychodeliczna zupełnie jak ta wystawa.

Niektóre rysunki prezentowane na wystawie są tak inne i dziwne, że na pierwszy rzut oka wcale nie kojarzą się z syrenami. Można obejrzeć grafiki, ryciny różnych postaci kobiet. Są obrazy Malczewskiego, grafiki Picassa, dość niepokojące instalacje, rzeźby syren-kobiet, syren-mężczyzn.

Zobaczcie sami, wystawa jest tylko do 18.06, wszelkie informacje znajdziecie na www.artmuseum.pl

Jako wielka fanka syrenek jestem również zakochana w ubrankach z tym motywem. Jeśli jesteście fanami syrenek i Warszawy to zobaczcie jakie boskie koszulki ma Rebel Story.

DSCF6156

Pozdrawiamy Was :* Bett i mała syrenka Bibi ❤

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s