Kocia Kicia terrorystka

Kochani mam w domu małą terrorystkę. Cały czas woła tylko: mama i mama. Wymusza jęczeniem i głośnym krzykiem. Gdy nie daję jej czegoś, co chce w danej chwili wpada w histerię i straszy wybuchem. Buuuum! Gdy nadchodzi wybuch i jest już strasznie. Powiem wam, że nie lubię tych chwil.

 

IMG_6804

Znacie to gdy wasze dziecko dziczeje i was terroryzuje bo musi być wszystko po jego myśli? Jeśli nie to macie szczęście 😉 a jeśli tak to poczytajcie dalej tego posta.

Basia chce wszystko mieć tu i teraz. Nie chodzi jej bynajmniej o rzeczy materialne ale o pierdoły typu: na śniadanie parówkę (której akurat nie ma) a dostaje jajko, chce siusiać wtedy gdy ja wybieram się do toalety. Wiecie to takie niuanse są ale potrafią mamę rozstroić.

Szczęście lub nie, że moje dziecko nie szaleje w sklepach gdy odmawiam jej zakupu czegoś. Zapewne każdy z nas widział sceny, gdy maluch rzucał się na podłogę i walił nóżkami oraz rączkami bo mama nie chciała mu kupić przysłowiowego lizaka. Każdy z nas pewnie w głowie komentował sobie, że matka nie umie wychować, że dziecko rozwydrzone. Jednak wejdźmy w skórkę tej matki, ona biedna czasami jest zwyczajnie terroryzowana przez swoje dziecko, które  z różnych powodów tak się zachowuje.

Moją Bisię staram się pacyfikować, tłumaczyć jej i na swój sposób to pomaga. W sklepach nie mamy problemów z napadami szału, że ona nagle czegoś chce. Gorzej jest w domu lub gdy jesteśmy gdzieś w towarzystwie. Moje dziecko, które łączy ze mną niewidzialna nić po prostu lubi być obok mnie a najlepiej towarzyszyć mi przy każdej czynności. Nie ważne są wtedy obecne obok babcie, ciocie czy tatuś… Basia musi chodzić za mną krok w krok. To mój mały terrorysta, który za mną podąża wszędzie.

Mówię do niej wtedy: jesteś małym łobuziakiem Basiu a ona mi odpowiada: nie, jestem kocia kicia! (to jej bohaterka jej ulubionych książeczek). Stąd wzięło się kocia kicia terrorystka 🙂

Rodzicom, którzy wiedzą o co chodzi życzę dużo wytrzymałości 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s