Przedszkolne podróżowanie palcem na mapie

Gdy wyjeżdżacie za granicę pamiętacie o tym, aby wysłać pocztówkę do swoich bliskich czy przyjaciół? To super fajna tradycja, ja zawsze z moich wyjazdów wysyłałam kartki do mamy, babci, do moich koleżanek oraz bliższej i dalszej rodziny. W dobie internetu, rozmów wideo i oczywiście social media zapominamy o wysyłaniu pocztówek. Ah bo nam się nie chce, po przecież fotka na fejsie to prawie to samo i w dodatku sto osób ją zobaczy i jeszcze polajczy.

Tymczasem w Basi przedszkolu, nasze kochane panie przedszkolanki zaproponowały akcję – pocztówki dla motylków (tak się nazywa grupa Basi). Cały rok szkolny 2018/19 dzieciaki poznawały świat i różne kraje, każdy miesiąc poświęcony był innemu państwu. Dzięki temu maluchy miały okazję poznać wiele niesamowitych miejsc, dowiedzieć się o kulturze danego kraju, jakim językiem się w nim mówi, co robią tam dzieci, jak się bawią, jakie są barwy narodowe, czym się odznacza dany region. Przedszkolaki przez cały rok zwiedziły Niemcy, Finlandię, Francję, Włochy, Japonię, Hiszpanię, Chiny i wiele innych państw.

Oprócz zajęć dedykowanych specjalnie danemu państwu oraz zagranicznych gości, którzy odwiedzali nasze przedszkole, dzieciaki przez cały rok dostawały kartki! Z całej kuli ziemskiej! Nawet z tak egzotycznych miejsc jak Brunei, Hawaje, Srilanka czy Chiny . Pocztówki leciały do Motylków z północy, z zimnej Szwecji i Islandii, z Ameryki Północnej (nawet Disneyland na Florydzie załapał się na pocztówce), z Dubaju, z kraju kwitnącej wiśni, z dalekiej Australii i nie takiej dzikiej Afryki. Znajomi Motylków podróżowali też po Europie, dzięki czemu dzieciaki zobaczyły Paryż, Londyn, Irlandię, Berlin i wiele, wiele innych miejsc.

Akcja była fantastyczna! Osobiście jestem nią zachwycona i nie ukrywam, że prosiłam moich znajomych aby wysyłali te pocztówki dla przedszkolaków bo wiem ile radości to im sprawiło i wiem, że dzięki tym małym gestom maluchy choć trochę poznały nasz wielki, piękny świat.

Takie akcje są niesamowicie ciekawe i uczące dla dzieci. Zaproponujcie w waszych przedszkolach to, może też się uda zrobić coś fajnego 🙂

Jedna myśl na temat “Przedszkolne podróżowanie palcem na mapie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s